DSC 06129 czerwca

II Festiwal Piosenki Niemieckiej

Finał II Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017 przeprowadzony został dnia 9 czerwca 2017 w Amfiteatrze w Rabce – Zdroju przez Koło Jordanów/Oddział Katowice PSNJN.

Współorganizatorem konkursu byli
Burmistrz Rabki – Zdroju mgr inż. A. Przybyło oraz Dyrektor MOK mgr J. Lelek.

Jury w składzie P. Kapłon-Talik, A. Stopińska, K. Jurek, M. Glanowska – Kania
wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

szkoły podstawowe:

I miejsce - Zespół: Dagmara Braś, Gabriela Murzyn, Lena Kowalska ze Szkoły Podstawowej
im K. K. Baczyńskiego w Dobczycach, opiekun: A. Kołodziej

II miejsce - Zespół „IIIa'GO!” z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie, opiekun: M. Wilk

III miejsce - Alan Pitula ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach,
opiekun: A. Janus

gimnazja:

I miejsce - Aleksandra Radwańska z Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Tarnowie, opiekun: J. Kobielski

II miejsce - Zespół: Julia Sikora, Paulina Płonka z Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie, opiekun: M. Musioł-Skrzypiec

III miejsce - Wiktoria Stefańska z Zespołu Szkół w Chełmcu,
opiekun: A. Cisowska

ponadgimnazjalne:

I miejsce - Marcin Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju,

opiekun: B. Lańczyk

II miejsce - Joanna Lasek z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. M. Skłodowskiej – Curie
w Suchej Beskidzkiej, opiekun: M. Pochopień

III miejsce - Angelika Czyszczoń z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks.prof. Józefa Tischnera
w Rabce – Zdroju, opiekun: Anna Kościelniak

Zwycięzcą ostatecznego starcia o statuetkę SUPERSTAR 2017 został Marcin Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju,
który wykonał utwór pt. „Und wenn ein Lied.” Söhne Mannheims.

W ramach konkursu odbył się również kiermasz na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski. Cegiełkami były prace plastyczne z I i II edycji Małopolskiego Konkursu Plastycznego DACHL in meinen Augen oraz wypieki wolontariuszy z I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.

Była to otwarta impreza kulturalna dla mieszkańców oraz kuracjuszy miasta.

Organizatorzy mogli liczyć na wsparcie: Dyrektor Instytutu Austriackiego w Krakowie, mgr A. Markowską, która oprócz upominków ufundowała trzy intensywne kursy j.niemieckiego, E. Jaskółkę – Nawalaniec, właścicielkę Firmy Tatrahouse w Jordanowie, Dyrektora Banku PKO BP w Rabce – Zdroju M. Kowalczyka, który ufundował trzy pierwsze nagrody oraz upominki. Dyrekcję I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju w osobie mgr M. Świdra oraz wolontariuszy liceum. Polskie wody lecznicze Rabka – Zdrój. Zakład produkcyjny DREWAL w Toporzysku. Niepubliczne Przedszkole Akademię Dziecka w Naprawie oraz Karczma Hulaj Dusza w Rabce – Zdroju.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Burmistrz Rabki – Zdroju, Institut Austriacki Kraków oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Patronat medialny sprawują TV Podhale, Radio Plus, gorce24, podhale.24. maloposkaonline, goralinfo.pl., powiatsuski24.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niezapomniane wrażenia artystyczne.

Koordynatorzy kiermaszu:

B. Gwiżdż

B. Lańczyk

Koordynatorzy konkursu SUPERSTAR 2017:

M. Lańczyk

B. Gwiżdż