LINKI

oficjalna strona Rabki
orkiestra
PPU-Rabka-Zdrój

bibułka


statystyka

5 czerwca 2010 r.

VIII Mistrzostwa Polski

w dmuchaniu balona z gumy do żucia Hubba Bubba.

Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale z Parkiem Rozrywki Rabkoland.

Mistrzostwa zgromadziły w Rabkolandzie 5.06.2010r. około 150 uczestników. Przybyli z Wrocławia, Pruszkowa, Tenczynka, Sycowa, Szydłowca, Warszawy, Radziszowa, Skawy, Rokicin Podhalańskich, Wieliczki, Branic, Sokołowa Górnego, Dąbrowy Górniczej, Nowego Targu, Raby Wyżnej i z Rabki-Zdroju. W rozgrywce finałowej udział wzięło 43 zawodników.

W wyniku zaciętej rywalizacji uczestnicy zajęli:

I miejsce Łukasz Sularz z m. Rabka-Zdrój, lat 13 wynik 22,5 cm

II miejsce Daria Miśkowiec z m. Rabka-Zdrój, wynik 22 cm


III miejsce Lucyna Chuderska z m. Tenczynek, wynik 21,7 cmZawodnikom w tym roku wspaniale się dmuchało w rytm melodii zespołów wokalnych Triola i Triolki z Rabki-Zdroju, którzy gościnnie wystąpili z okazji kolejnego lecia działalności artystycznej. Publiczność nagrodziła ich owacjami a kawaler Orderu Uśmiechu Józef Mateja wręczył piękne kwiaty prowadzącym zespoły Marioli i Piotrowi Burcan.

W historii mistrzostw Lucyna Chuderska z Tenczynka jest rekordzistką, zdobyła największy wynik 23,5 cm w 2007 roku, który do dnia dzisiejszego nie został jeszcze pobity.

Eliminacje odbyły się pod czujnym okiem sędziów balonowych: Grażyny i Joanny, szefem biura zawodów była Alicja a mistrzostwa nadzorował Kierownik Zawodów Krzysztof Służałek natomiast prowadzącym imprezę był Naczelny kontroler Rekordów Podhala Czesław.

Puchary, dyplomy, certyfikaty balonowca, gadżety, X księgę Polskie Rekordy i Osobliwości oraz nagrodę pieniężną dla mistrza(300 zł), wręczyli Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych z siedzibą w Rabce-Zdroju Eugeniusz Wiecha wraz z Kierownikiem Zawodów Krzysztofem Służałek.

Foto: Archiwum Rabkolandu 2010Więcej zdjęć na http://www.photojanografia.region-rabka.pl

Strona aktualizowana: 21.06.2010