Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wykaz imprez/ działań

Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju

w okresie  od 01.01 do 31.12.2010 r.', '

 

 

Lp,

Nazwa imprezy/działań

data

miejsce

1.

Powitanie Nowego Roku- zespół Eliot, pokaz ogni sztucznych

1.01.

amfiteatr

2.

Noworoczne spotkanie opłatkowe sekcji emerytów i rencistów ZNP

5.01.

Galeria „Pod Aniołem”

3.

Igrzyska MOS – mini siatkówka chłopców

5.01.

Raba Wyżna

4.

II Memoriał im. Jana Fudali w biegach narciarskich

6.01.

Chabówka „U Żura”

5.

Gimnazjada MOS w koszykówce dziewcząt

7.01.

Skawa

6.

Rabczański XVIII Finał WOŚP- koncerty, aukcja, kwesta uliczna, pokaz filmowy,

10.01.

Galeria „Pod Aniołem”

7.

Wykład RUIIIW - Najpiękniejsze dwory polskie - H. Urbanowski

12.01.

Galeria „Pod Aniołem”

8.

Puchar Bieszczad – eliminacje do XVI Olimpiady Młodzieży w narciarstwie biegowym

15-17.01.

Ustrzyki Dolne

9.

Koncert Noworoczny Szkoły Muzycznej

16.01.

Teatr „Rabcio”

10.

Spotkanie opłatkowe RUIIIW

16.01.

Galeria „Pod Aniołem”

11.

Mistrzostwa Podhala w Szachach

18-24.01.

Pensjonat „Ela”

12.

Zima w mieście – zajęcia dla dzieci pod kierunkiem instruktorów

18-29.01.

Galeria „Pod Aniołem”

13.

Spotkanie opłatkowe ZERiI

19.01.

Galeria „Pod Aniołem”

14.

Jubileuszowe posiady z okazji 15-lecia Zespołu im. Janoty, 5-lecia „Majeranków” i 5-lecia SMKL; wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Majerczyk

20.01.

Galeria „Pod Aniołem”

15.

Puchar ferii 2010 - zawody szkolne w halowej piłce nożnej

18-21.01

Hala Instytutu GiChP

16.

Mini Poland Winter Chelleng - Szkolne Mistrzostwa Rabki w biegu na orientację

23.01.

amfiteatr

17.

XVI Zimowa Olimpiada w biegach narciarskich

24.01.

Dzierżoniów

18.

„Czy należy bać się Rosji?” – wykład H. Urbanowskiego RUIIIW

26.01.

Galeria „Pod Aniołem”

19.

„Hej Kolęda, kolęda”

26.01.

Kościół św. Teresy

20.

Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich

27.01.

Kasina Wielka

21.

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Starosty Powiatu Gorlickiego

27.01.

Wysowa Zdrój

22.

Wieczór kolęd – spotkanie instruktorów-seniorów ZHP

28.01.

Galeria „Pod Aniołem”

23.

Bajkowy Bal Karnawałowy na lodzie

30.01.

Lodowisko

24.

III Euroliga Tatrzańska w narciarstwie biegowym

30.01.

Zakopane

25.

Karnawałowe pokazy baletowe w wykonaniu grup „Perełki” i „Szafirki”

02.02.

Galeria „Pod Aniołem”

26.

Hej, kolęda, kolęda czyli rabczańskie kolędowanie

02.02.

Kościół św. Teresy

27.

Małopolska Gimnazjada Młodzieży w Biegach narciarskich

03.02.

Klikuszowa

28.

Bieg na Igrzyska – zawody sportowe narciarstwo biegowe

04-06 .02

Ustrzyki Dolne

29.

Otwarte mistrzostwa Rabki – Zdrój w narciarstwie alpejskim

05.02

Stok „Polczakówki”

30.

Reduta Wolności – Stare Wierchy 1945 - rekonstrukcja

06.02.

Stare Wierchy

31.

Wystawa IPN – Ksiądz Władysław Gurgacz – Kapelan Polski Podziemnej

08.02.

Galeria „Pod Aniołem”

32.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP

09.02

Galeria „Pod Aniołem”

33.

Mistrzostwa Wojewódzkie w biegach narciarskich

10.02.

Zakopane

34.

Spektakl pt. „Ławeczka” w wyk. Piotr Cyrwus

11.02.

Teatr „Rabcio”

35.

Małopolska Szkolna Liga w biegach narciarskich

12.02.

Nowy Targ

36.

Turniej piłki nożnej chłopców i koszykówki dziewcząt z Mhartham (Anglia)

14.02

Szkoła Podstawowa nr 2

37.

Finał VIII Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz” ; spotkanie z Ewą Owsiany – „Zachwyt i nostalgia”

15.02.

Galeria „Pod Aniołem”

38.

Otwarte mistrzostwa Rabki – Zdrój w snowboardzie: igrzyska, gminazjada i licealiada

15-16.02.

Stok „Polczakówka”

39.

Spotkanie diabetyków koło PSD w Rabce-Zdroju

17.02.

Galeria „Pod Aniołem”

40.

Gimnazjada Powiatowa w koszykówce

18.02.

Nowy Targ

41.

Poland Winter Challenge – zimowe zawody adventure racing

21-25.02.

amfiteatr

42.

Igrzyska Powiatowe w koszykówce

24.02.

Nowy Targ

43.

Wernisaż wystawy fotograficznej I. Kukli - „IRAN”

25.02.

Galeria „Pod Aniołem”

44.

Igrzyska powiatowe w narciarstwie alpejskim

25-26.02.

Kluszkowce

45.

Bieg na Igrzyska – zawody sportowe

25-27.02

Szklarska Poręba

46.

Mistrzostwa Polski w Snowboardzie

27-28.02.

Stok „Polczakówka”

47.

Igrzyska Miejskie w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

04.03

Rdzawka, Hala IGiChP

48.

Krew darem życia – punk krwiodawstwa

07.03.

Galeria „Pod Aniołem”

49.

„Funkcja uzdrowiskowa warunkiem rozwoju Rabki” – forum ekologiczne

09.03.

Galeria „Pod Aniołem”

50.

Ogólnopolskie spotkania UKS w biegach narciarskich

09.03.

Wisła Kubalonka

51.

Uroczyste spotkanie - wręczenie grantów w konkursie na zadania kulturalne i sportowe w 2010 r.

11.03.

Galeria „Pod Aniołem”

52.

Kulturowy Gościniec – „Śpiewanie i granie to uciecha świata” – wykład Aleksandry Boguckiej -Szurmiak

11.03.

Galeria „Pod Aniołem”

53.

Igrzyska Powiatowe w mni-siatkówce dziewcząt i chłopców

11.03.

Grywałd, Raba Wyżna

54.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej

12.03.

Teatr „Rabcio”

55.

15 Konkurs Wygraj sukces – eliminacje solistów

17.03.

Kawiarnia „Zdrojowa”

56.

Zdobywca Mont Blanc, podróżnik J. Panek - prelekcja

18.03.

Galeria „Pod Aniołem”

57.

Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt i chłopców

18.03.

Krościenko

58.

Moje podróże małe i duże – wystawa fotograficzna Macieja Langera

19.03.

Galeria „Pod Aniołem”

59.

Puchar Burmistrza Rabki-Zdrój w narciarstwie alpejskim

21.03.

„Maciejowa”

60.

Międzynarodowa wymiana młodzieży

21-28.03.

Anglia-Francja

61.

Konkurs recytatorski „Wiosno, ach to ty”

25.03.

Teatr „Rabcio”

62.

Ecce Homo – Koncert Wielkopostny

27.03.

Kościół św. Teresy

63.

Konkurs Palm Wielkanocnych

28.03.

Chabówka, Muzeum im. Orkana

64.

Igrzyska MOS w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt

30-31.03.

Jabłonka

65.

Kulturowy Gościniec – wykład „ Nowa Huta

15.04.

Galeria „Pod Aniołem”

66.

70 rocznica zbrodni Katyńskiej – Msza Święta, sadzenie Dębów Pamięci, spotkanie Rodzin, otwarcie wystawy

16.04

Galeria „Pod Aniołem”, Cmentarz Komunalny

67.

Gimnazjada Miejska w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

19.04

Hala IGiChP

68.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy – uroczyste spotkanie

20.04.

Galeria „Pod Aniołem”

69.

Wystawa plastyczna „Z ekologią na ty”

21.04.

Galeria „Pod Aniołem”

70.

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w sztafetowych biegach przełajowych

21.04.

Nowy Targ

71.

Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w piłce ręcznej

22/23/26.04.

Jabłonka

72.

Poezja świadectwem czasów – Rabczański Klub Literacki

22.04.

Galeria „Pod Aniołem”

73.

Konkurs Solistów Wygraj sukces – eliminacje rejonowe

23.04.

Nowy Sącz

74.

Wernisaż wystawy „Sport osób niepełnosprawnych”

26.04.

Galeria „Pod Aniołem”

75.

X Jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

28.04.

deptak

76.

Koncert Martyny Jakubowicz; support Przemysław Świerczek

01.05.

amfiteatr

77.

Wędkarskie zawody spławikowe i spinningowe

02.05.

Zalew Czorsztyński

78.

Finał VIII Spartakiady Dzieci Niepełnosprawnych

06.05.

Stadion KS „Wierchy”

79.

XXVI Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej

13-14.05.

Teatr „Rabcio”

80.

Gimnazjada Powiatowa w piłce nożnej

14.05.

Nowy Targ

81.

Finisaż wystawy pokonkursowej „Moja wizja Europy i rola młodzieży w kontynuowaniu współpracy Miast Partnerskich”

20.05.

Galeria „Pod Aniołem”

82.

5-lecie śmierci Leszka Zachary; wernisaż wystawy rysunku i malarstwa uczniów Leszka

22.05.

Galeria „Pod Aniołem”

83.

Pokazy rycerskie „Kerin”- żywa lekcja historii

26.05.

Gimnazjum I

84.

XI Gwieździsty Zlot Szlakami Jana Pawła II ; koncert YesKiezSirumem

27-29.05.

amfiteatr

85.

Kręciołek

30.05.

Plac przy „Maciejowej”

86.

Teatralny Dzień Dziecka - Spektakle dla przedszkolaków

31.05.

Teatr „rabcio”

87.

Uroczyste spotkanie sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Rabka-Kraków

31.05.

Galeria „Pod Aniołem”

88.

Festiwal Piosenki Przedszkolnej

01.06.

Hala ul.Podhalańska

89.

Rodzice-dzieciom – spektakl „Kot w butach”

02.06.

Hala ul. Podhalańska

90.

Koncert absolwentów i uczniów Szkoły Muzycznej

05.06.

Teatr „Rabcio”

91.

Turniej Szachowy dla Dzieci o Wielki Puchar Czekoladowy

06.06.

Galeria „Pod Aniołem”

92.

Koncert – Gala Piosenki Dziecięcej – Grzybowski Band

06.06.

amfiteatr

93.

„Sięgnij po zdrowie” – wykład

07.06.

Galeria „Pod Aniołem”

94.

Wernisaż wystawy plakatu i makiet uczniów LO św. Rodziny, Katarzyny Bajki i Piotra Koleckiego HADWAO

08.06.

Galeria „Pod Aniołem”

95.

XXXIV Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

12-13.06.

amfiteatr

96.

4-bój LA dziewcząt i chłopców

15.06.

Stadion KS „Wierchy”

97.

Promocja książki „Od Orła do Zawiszy – Gorce 1943”

16.06.

Galeria „Pod Aniołem”

98.

Gimnazjada i Licealiada w siatkówce plażowej

17.06.

Park zdrojowy

99.

48 Tour of Małopolska – meta I etapu

18.06.

Plac św. Mikołaja

100.

Sięgnij po zdrowie – wykład multimedialny

21.06.

Galeria „Pod Aniołem”

101.

Prezentacje baletowe szkółki „Frajda”

22.06.

Galeria „Pod Aniołem”

102.

Kulturowy Gościniec – Łemkowie – dawni sąsiedzi - wykład dr Ewy Michno

23.06.

Galeria „Pod Aniołem”

103.

Wernisaż wystawy „Planeta Jantar inspiruje artystów”

25.06

Galeria „Pod Aniołem”

104.

Koncert na powitanie wakacji – The Beatles Revival

27.06.

Amfiteatr

105.

Parada Orkiestr Dętych – udział Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój

27.06.

Czarny Dunajec

106.

Muzyczny wehikuł czasu – warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców

02.07.

Galeria „Pod Aniołem”

107.

„Na wiedeńskim balu” – koncert przebojów operetkowych i operowych z humorem

02.07.

Amfiteatr

108.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Trzy świnki

03.07.

Amfiteatr

109.

Wieczorek taneczny „Pod Grzybkiem”

03.07.

Park zdrojowy

110.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Rubinowy Książe

04.07.

Amfiteatr

111.

Wieczorek taneczny „Pod Grzybkiem”

04.07.

Park zdrojowy

112.

VI Festiwal Muzyki Organowej – Maria, Łukasz, Roman Peruccy

06.07.

Muzeum im. Orkana

113.

Mój świat – wernisaż wystawy Piotra Pandyry

09.07.

Galeria „Pod Aniołem”

114.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Kubuś Gagatek i przyjaciele

10.07.

Amfiteatr

115.

Koncert Zespołu „Promyczki” i laureatów Festiwalu „Skowroneczek”

10.07.

Amfiteatr

116.

Wakacyjny Festiwal Bajek – O Kopciuszku, któremu źle było

11.07.

Amfiteatr

117.

VI Festiwal Muzyki Organowej – Witold Zalewski, Anna Śliwa

13.07.

Kościół św. Teresy

118.

Przygody dobrego wojaka Szwejka - spektakl

16.07.

Galeria „Pod Aniołem”

119.

Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

17.07.

Teatr „Rabcio”

120.

Koncert zespołu „Lombard” – 80-lecie Związku Podhalan

18.07.

Amfiteatr

121.

VI Festiwal Muzyki Organowej – Ewa Bąk, Marcin Wolak

20.07.

Kościół św. Teresy

122.

Koncert zespołu „Baciary” oraz zespołów tanecznych „Etiuda”

22.07.

Amfiteatr

123.

Wakacyjny Festiwal Bajek – O Kopciuszku, któremu źle było

24.07.

Amfiteatr

124.

Koncert zespołów Hip-hopowych; wyst. Zazi, Leira, Choli, Patelnia, Sensu Chmury, Thesound, Daro

24.07.

Amfiteatr

125.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Kubuś Gagatek i przyjaciele

25.07.

Amfiteatr

126.

VI Festiwal Muzyki Organowej – Cristina Garcia Banewgas (Urugwaj)

27.07.

Muzeum im. Wł.Orkana

127.

Malarstwo Bogusława Andrasza – wernisaż wystawy

30.07.

Galeria „Pod Aniołem”

128.

Poczet Poetów Polskich - Koncert Jacka Telusa

30.07.

Galeria „Pod Aniołem”

129.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Dwie Dorotki

31.07.

Amfiteatr

130.

Wakacyjny Festiwal Bajek - Kopciuszek

01.08.

Amfiteatr

131.

Koncert Zespołu Eljot

05.08.

Amfiteatr

132.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Muzykanci z Bremy

07.08.

Amfiteatr

133.

Święto Rabczańskiej Solanki

07.08.

Deptak k/ Zdrojowej

134.

W krainie operetki – Bożena Kiełbińska

07.08.

Galeria „Pod Aniołem”

135.

Wieczorek taneczny „Pod Grzybkiem”

07.08.

Park Zdrojowy

136.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Legenda o Smoku Wawelskim

08.08.

Amfiteatr

137.

Marcin Daniec – najnowszy program kabaretowy

08.08.

Amfiteatr

138.

Wieczorek taneczny „Pod Grzybkiem”

08.08.

Park Zdrojowy

139.

Spotkanie z podróżnikiem Jakubem Pankiem

12.08.

Galeria „Pod Aniołem”

140.

Muzyczne show dla dzieci „ Zaczarowany świat Alicji”

13.08.

Amfiteatr

141.

Międzynarodowy Przegląd Zespołów – Karuzela’ 2010 wyst. Faith, OffKultura, Another Side, Phantom

14.08.

Amfiteatr

142.

Wystawa rodzinna Biedroniów, Świdrów, Pawlików

14.08.

Galeria „Pod Aniołem”

143.

Międzynarodowy Przegląd Zespołów – Karuzela’ 2010 wyst. Grupa Operacyjna, Zazzu, Absynth, Restauracja, On-line, Strefa 50

15.08.

Amfiteatr

Wędkarskie zawody spinnigowe

15.08.

Czorsztyn/Mizerna

144.

Wakacyjny Festiwal Bajek – Kubuś Gagatek i przyjaciele

21.08.

Amfiteatr

145.

Festiwal uliczny Orkana

21.08.

Amfiteatr

146.

Wakacyjny Festiwal Bajek – O Kopciuszku, któremu źle było

22.08.

Amfiteatr

147.

Parowozjada 2010

28-29.08.

Skansen Chabówka

148.

Targi Sztuki w Krakowie – udział twórców ludowych i Zespołu „Majeranki”

29.08.

Kraków Rynek Głowny

149.

Dożynki Gminne ‘2010

29.08.

Rdzawka

150.

Letnie koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój

07-08.

Deptak, tężnia

151.

Turniej tenisa ziemnego dla oldbojów

07-08.

Korty tenisowe

152.

„Lato w mieście” – zajęcia, wycieczki, spektakle,

05.07-13.08.

Galeria „Pod Aniołem”, Niedzica, Kraków, Zator, Chabówka,

153.

„Polskie Państwo Podziemne przeciwko broni V” – wernisaż wystawy

03.09.

Galeria „Pod Aniołem”

154.

Ogólnopolskie Zawody MTB – Szlak Solny

05.09.

Krzywoń

155.

Warsztaty FATIF

06-11.09

Galeria „Pod Aniołem”

156.

Rok Chopinowski 2010 – Chopin In Memoriam – koncert Chopinowski w Parku Zdrojowym

11.09.

Pijalnia Wód mineralnych

157.

Maraton kolarski – Power Suzuki MTB

11.09.

Amfiteatr

158.

Dzień Seniora – uroczyste spotkanie

14.09.

Galeria „Pod Aniołem”

159.

Wędkarskie zawody spławikowe

19.09.

Czarna Orawa

160.

Wojenne losy – spotkanie młodzieży z mjr inż. Kazimierzem Kemmerem – Prezesem Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej

22.09.

Galeria „Pod Aniołem”

161.

Andrzej Sikorowski & córka Maja - koncert

25.09.

Amfiteatr

162.

„Wygraj sukces” – udział laureatów z Rabki w koncercie finałowym

25.09.

Tarnobrzeg

163.

„Ratujmy i uczmy ratować” – warsztaty szkoleniowe WOŚP

29.09.

Galeria „Pod Aniołem”

164.

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej – Msza św., Apel poległych, spotkanie z kombatantami

30.09.

Kościół św. Teresy, deptak, Gimnazjum nr 1

165.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych /udział zawodników/

Lotnisko Nowy Targ

166.

Mountain Maraton – Rabka-Zdrój – Gorce – Maciejowa

02.10.

Amfiteatr

167.

Rocznica pożaru Kościółka na Obidowej – spotkanie strażaków

02.10.

Obidowa

168.

Inauguracja roku akademickiego RUIIIW

04.10.

Galeria „Pod Aniołem”

169.

Zadziwienia – promocja książki dr Jerzego Żebraka

07.10.

Galeria „Pod Aniołem”

170.

Wojewódzkie Igrzyska w biegach przełajowych

11.10.

Nowy Targ

171.

Mit białka – wykład multimedialny

13.10.

Galeria „Pod Aniołem”

172.

X Dzień Papieski – spektakl słowno-muzyczny „Ja jestem Słowianin – Świadek Nadziei”

16.10.

Kościół św. Teresy

173.

V Międzynarodowy bieg – Pieniny 2010

18.10.

Szczawnica

174.

Śmieszne Podhale – wykład o satyrze w wydawnictwach XIX i XX wieku

19.10.

Galeria „Pod Aniołem”

175.

Igrzyska Miejskie w halowej piłce nożnej chłopców i dziewczat

19/20.10

SP2

176.

Gimnazjada miejska w halowej piłce nożnej

21/22.10

Hala IGiChP

177.

Ołówkiem i pędzlem - wernisaż wystawy

22.10.

Galeria „Pod Aniołem”

178.

100- lecie ZHP; odsłonięcie tablicy Nieprzetartego Szlaku

23.10.

„Turbacz”

179.

Powiatowa Gimnazjada w halowej piłce nożnej dziewcząt

27.10.

Maniowy

180.

Igrzyska Powiatu w mini piłce nożnej chłopców i dziewcząt

03/04.11

Maniowy

181.

„Limeryki” – promocja książki Wandy Czubernat, Z. Barglik, M. Pinkwart, A. Fiala; H. Urbanowski

04.11.

Galeria „Pod Aniołem”

182.

„Dziewczyny” – wernisaż wystawy fotografii Marka Stępnia

08.11.

Galeria „Pod Aniołem”

183.

11 – listopada – uroczystości gminne; koncert Orkiestry Dętej OSP; Piotr Szczepanik – koncert

11.11.

Deptak; Teatr „Rabcio”

184.

Wolność i Solidarność 30 lat później – prezentacja filmu i spotkanie z Janem Pospieszalskim

12.11.

Galeria „Pod Aniołem”

185.

Koncert pieśni patriotycznych – Zespół „Triolki”

14.11.

Galeria „Pod Aniołem”

186.

Igrzyska miejskie w koszykówce dziewcząt i chłopców

19.11.

ZSPiG w Rdzawce

187.

Gimnazjada miejska w siatkówce

25.11.

ZSPiG w Rdzawce

188.

Koncert zespołu „Mantra”

25.11.

Galeria „Pod Aniołem”

189.

Kulturowy gościniec – Tatry przyroda i człowiek - wykład dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawła Skawińskiego

26.11.

Galeria „Pod Aniołem”

190.

Wernisaż wystawy plastycznej prac Studentek Rabczańskiego Uniwersytetu III Wieku

29.11.

Galeria „Pod Aniołem”

191.

Mikołajki’2010 - występ grup tanecznych, Przedszkolaków , spektakl „W oczekiwaniu na Św. Mikołaja” , kiermasz świąteczny

06.12.

amfiteatr

192.

Gimnazjada Miejska w koszykówce

09.12.

193.

Ubieranie miejskiej choinki , konkurs na ozdoby choinkowe, występ zespołu „Robcusie”, konkurs „Jaka to kolęda”

19.12.

deptak

194.

Wystawa prac malarstwa na szkle w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 1

20.12.

Galeria „Pod Aniołem”

195.

Sylwester 2010/2011 – plenerowe powitanie Nowego Roku

31.12.

Amfiteatr