EKO-Majówka 2022
Piknik
kulturowo-ekologiczny

15 majaPiknik kulturowo-ekologiczny

Eko-majówka 2022 jest wydarzeniem kulturalnym o charakterze ekologicznym organizowanym w Rabce-Zdroju już po raz trzeci. W 2019 r. odbyła się na żywo, w 2021 w formie wydarzenia online. W 2022 r, bazując na sprawdzonych formułach, proponujemy formę mieszaną, hybrydową – wydarzenie odbędzie się zarówno na żywo, jak i w intrenecie. Ma na celu przybliżenie mieszkańcom tematyki ekologicznej i wzrost ich wrażliwości na ochronę środowiska i zmiany klimatu. Będzie skierowany do różnych grup wiekowych, zarówno rodzin z dziećmi, jaki i osób starszych. Będzie mówił o sprawach im bliskich, zarówno czystości powietrza, jak i dbania o wodę i ziemię, działań less waste, ekologicznych upraw i segregacji śmieci. Mocnymi punktami wydarzenia będą występy na scenie amfiteatru: spektakl Teatru Kultureska, występy Studia Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wystąpienia specjalistów i przedstawicieli samorządu. Chcemy dać mieszkańcom rzetelną informację na temat działań podejmowanych przez powiat nowotarski w zakresie ochrony klimatu i środowiska i wysłać w Polskę jasny przekaz, że w powiecie ta tematyka jest tematem ważkim. Na scenie odbędzie się też rozstrzygnięcie konkursu na EKO-miejsce 2020.

EKO Majówka 2022