Jarmark

 

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

czerwiec-lipiec 2022

Spektakle dla dzieci

Zapraszamy na wakacje z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie. Zespół, który przed pandemią często występował w Rabce, ostatnio gości w niej sporadycznie, występując częściej w innych miastach. Jest to niewątpliwa okazja by złapać „Chrząszcza” w rodzinnym mieście. Na widzów, zwłaszcza tych od 2 do 10 roku życia, czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo. To w lipcu na scenie rabczańskiego amfiteatru, natomiast w sierpniu zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na przedstawienia dla najnajów, czyli widzów od 8 miesiąca życia. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na spektakl „MI SIE” - będzie po raz pierwszy pokazywany w Rabce.

AMFITEATR ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój

27.06 /poniedziałek/ godz. 16:00 Plum i Bulb - dla dzieci 5-10 lat

29.06 /środa/ godz. 16:00 Puk! Puk! - dla dzieci 3-9 lat

2.07 /sobota/ godz. 16:00 O! Wlazł kotek na płotek - dla dzieci 5-10 lat

17.07 /niedziela/ godz. 16:00 C jak CYRK - dla dzieci 2-8 lat

 

BIBLIOTEKA (dworzec PKP) ul. Orkana 27

24.08 /środa/ godz. 11:00 MI SIE - dla dzieci 2-6 lat

25.08 /czwartek/ godz. 11:00 Witajki i Papatki - dla dzieci 1-6 lat

26.08 /piątek/ godz. 11:00 Bam-Bam - dla dzieci 8 m-cy –5 lat

26.08 /piątek/ godz. 11:00 Bam-Bam - dla dzieci 8 m-cy –5 lat

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na 30 min. przed wydarzeniem albo przelewem – info na stronie www.teatrchrzaszcz.pl

 

Dodatkowe informacje:

Teatr Chrząszcz w Trzcinie
www.teatrchrzaszcz.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 696 288 398
fb: chrzaszczwtrzcinie

Organizator – Stowarzyszenie Lokomotywa

Partnerzy:

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju
Amfiteatr ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Orkana 27, Rabka-Zdrój

Opisy spektakli:

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą

Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane. W podwodnych głębinach spotyka różne morskie stworzenia: ławicę ryb, wieloryba, rybę młot, rekina, no i wyjątkową rybę piłę Plum i ośmiornicę Bulb, a to jest dopiero początek przygód...
Włącz się do zabawy i zostań agentem specjalnym!
Spektakl o wydźwięku ekologicznym, co nie przeszkadza widzom w świetnej zabawie – od początku są angażowani w coraz bardziej dramatyczną akcję, aż do szczęśliwego finału.
Czas trwania: 60 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

PUK! PUK!

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.
Czas trwania: 45 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

O! Wlazł kotek na płotek

Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet.
Czas trwania: 45 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.
Czas trwania: 60 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

MI SIE

Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać.
Czas trwania: 45 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

Witajki i Papatki

Motywem przewodnim spektaklu są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania… . Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze… co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem!
Czas trwania: 45 min.

TEATR CHRZĄSZCZ NA WAKACJE

Bam-Bam

„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy, którego motywem przewodnim są piłki. Od najmniejszej do największej, w różnych kolorach i konfiguracjach. Zabawy aktorów wciągają widzów w akcję, odsłaniają kolejne niespodzianki związane z piłkami. Wydają z siebie różne dźwięki, zmieniają wielkości, tworzą zwierzęta, rakietę, słońce i deszcz. Wciągają dzieci w grę wyobraźni. Spektakl zawiera elementy popisów iluzjonistycznych i żonglerki. Ważnym elementem jest też muzyka na żywo na różnych nietypowych instrumentach.
Czas trwania: 45 min.

 

Zapraszamy Was serdecznie