X sesja Młodzieżowej
Rady Miejskiej
w Rabce-Zdroju

6 majaSesja

W piątek 6 maja odbyła się X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z udziałem Wiceburmistrza Rabki-Zdroju Pani Małgorzaty Gromali, na której podjęto szereg uchwał m. in. w sprawie:
- przyjęcia sprawozdania z działalności komisji Młodzieżowej Rady w roku 2021
- uchylenia uchwały powołującej Miejską Komisję Wyborczą
- zmian w Planie Pracy Młodzieżowej Rady na rok 2022
- objęcia honorowym patronatem wystawy rysunków Natalie Art.

- Podczas sesji odbyło się szereg debat, które dotyczyły m. in.:
- sprawozdań z działalności komisji Młodzieżowej Rady w roku 2021
- wyczyszczenia placu pod Grzybkiem.

JAL.

PLAN PRACY MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU NA ROK 2022

Lp.

Zadanie

Czas realizacji

Realizator

Sesje Młodzieżowej Rady

Organizowanie sesji Młodzieżowej Rady wedle potrzeb, jednak nie rzadziej                   niż raz na dwa miesiące.

Promocja Młodzieżowej Rady

Systematyczne aktualizowanie strony internetowej i mediów społecznościowych oraz podejmowanie akcji promocyjnych.

Nawiązywanie współpracy

Podejmowanie działań zmierzających do nawiązywania współprac z innymi Młodzieżowymi Radami.

Honorowy Patronat

Promowanie, zachęcanie oraz pozyskiwanie organizatorów wydarzeń zainteresowanych możliwością objęcia przez Młodzieżową Radę ich wydarzenia Honorowym Patronatem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Komisja Kultury, Promocji i Sportu

Uczestnictwo w gminnych obchodach świąt państwowych

Czynne uczestnictwo delegacji Młodzieżowej Rady w gminnych obchodach świąt państwowych.

Prezydium

Rabczańska Polityka Młodzieżowa

Uczestniczenie w procesie tworzenia i wypracowywania polityki młodzieżowej dla gminy Rabka-Zdrój.

Spotkanie Młodzieżowej Rady z uczniami szkół

Spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z uczniami szkół                        z terenu Gminy Rabka-Zdrój w sprawie

Komisja ds. Samorządów Uczniowskich

Podejmowanie działań zmierzających do integracji

Podejmowanie działań zmierzających do integracji szkół z terenu Gminy Rabka-Zdrój.

Komisja ds. Samorządów Uczniowskich

Zimowisko na Maciejowej

Udzielenie Honorowego Patronatu, pomoc przy organizacji wydarzenia                      oraz udział w Zimowisku na Maciejowe

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Udzielenie Honorowego Patronatu, pomoc przy organizacji wydarzenia                       oraz udział w 30 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rabce-Zdroju

Sprawozdanie z działalności                            za 2021 rok

Sporządzenie sprawozdania z działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej                         w Rabce-Zdroju za 2021 rok.

Sekretarz