Orszak
Trzech Króli
2023

6 styczniaOrszak

Przy pięknej pogodzie kolorowy Orszak Trzech Króli w Parafii Św, Teresy od Dzieciątka Jezus.

 

 Fot. J. Ciepliński

 

Plakat OTK

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023
Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju zaprasza 6 stycznia na coroczny Orszak Trzech Króli, z zapewnieniem dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
O godzinie 12.00 w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Parkowej 9 będzie odprawiona uroczysta msza św. Po jej zakończeniu wyruszy pochód z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju. Uczestnikom będą rozdawane korony, chorągiewki i śpiewniki. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami: Parkową, Orkana, Chopina, a następnie przez główne wejście wkroczy do Amfiteatru. Cała trasa jest przejezdna dla wózków. W pobliżu jest kilka parkingów z miejscami z niebieską kopertą. Amfiteatr posiada toaletę dla osób z niepełnosprawnością.
W Amfiteatrze odbędzie się wspólne kolędowanie wraz z zespołem Majeranki i Stowarzyszeniem Miłośników Kultury Ludowej. Msza, przemówienia i kolędy będą tłumaczone na polski język migowy. Dla osób korzystających z tłumaczenia będą oznaczone miejsca.
Dla osób, które potrzebują pomocy w dotarciu na imprezę i z powrotem, możemy zorganizować transport po zgłoszeniu do 5 stycznia do godziny 15.00.
Osoby niewidome i słabowidzące, które chciałyby poznać instrumenty i stroje zespołu Majeranki zapraszamy na spotkanie po kolędowaniu. Prosimy o zgłoszenia do 5 stycznia.
Wszystkie punkty programu są bezpłatne.
Potrzebę transportu, zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu z Majerankami lub jakiekolwiek inne pytania i potrzeby prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 609 10 77 88, także przez SMS, albo przez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostępność podczas Orszaku Trzech Króli jest finansowana w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

Loga

Mapka